27.09.2020 | Güncelleme (v4.9)

Bu güncellemede büyük katkıları olan Mert Bhey’e teşekkürler. Bu güncellemenin, Simsek Bot tarihindeki en büyük güncelleme olduğunu var sayarsak, gerçekten uzun uğraşlar sonucu bu güncellemeyi sizlerle sonunda buluşturabildik.

Yeni yapılan ve düzenlenen şeylerden şu şekilde bahsedersek;

:arti: Botun şimdilik gereken komutları tamamen yeniden yazılarak, discord.js’nin en güncel sürümü olan 12.3.1 sürümüne uyumluluk sağlandı.
:arti: Kendimize ait ufak bir emoji paketi eklendi ve bunu botun mesajlarına tanımladık. Paketi hazırlayan Bahadır‘a teşekkürler.
:arti: Dil sistemi eklendi. Şimdilik 3 dil (Türkçe :flag_tr: – Azerbaycanca :flag_az: – İngilizce :flag_us:) desteklenmekle beraber, yeni dilleri isteğe bağlı olarak ekleyebiliriz, ancak dillerin entegre süreci halen bitmedi. (s-dil)
:arti: Destek sistemi yeniden yazılarak modern görünüme kavuşturuldu. (s-desteksistemi)
:arti: Müzik sistemi yeniden yazıldı, hataları giderilmeye çalışıldı. Ayrıca müzik çalmama sorunu da gözden geçirildi, yine de donma olmaz diyemeyiz. (s-müzik)
:arti: Daha önceden ekleyeceğimiz, ama sonradan iptal olan bass boost özelliği eklendi. (s-bassboost)
:arti: Renk rol sistemi eklendi. Artık sizler de otomatik olarak #rol-seçimi kanalındaki renk sistemine benzer bir sistemi otomatik olarak kurabilirsiniz. (s-renkrol)
:arti: Starboard sistemi yeniden yazılarak tasarımı güncellendi. Ayrıca bot yeniden açılsa bile yıldızları saymaya devam edecek. (s-starboard)
:arti: Eventler(mod-logdakiler) yeniden düzenlenerek kimin ne yaptığı açıkça belirtildi. (s-modlog)
:arti: Resimli giriş-çıkış eklendi. (s-gçresim)
:arti: Seviye sistemi yeniden yazılarak performansı artırılmaya çalışıldı. (s-yardım seviye) Ayrıca seviye sistemi açmalı-kapamalı olarak ayarlandı. (s-seviyesistemi)
:arti: Tepki rol yeniden yazılarak, tepki rolleri görebileceğiniz liste ile eklediğiniz tepki rolü silme komutu eklendi. Komutları: s-tepkirol | s-tepkirolekle | s-tepkirolsil
:arti: Susturma komutları tek bir komuta toplandı. Ayrıca susturma işleminin süresi, bot yeniden başlasa bile devam ediyor olup, susturma rolü ayarlamanıza gerek kalmadan direkt kullanıcıya işlem yapıyor. (s-sustur)
:arti: Susturduğunuz kişinin susturmasını açmanıza yarayan komut eklendi. (s-susturaç)
:arti: Uzun süredir botta olmayan, botun kişi tahmin etmesine yarayan akinatör komutu yeniden eklendi. (s-aki)
:arti: Miim (caps) komutu eklendi. Reddit üzerinden rastgele miimleri görüntüleyebilirsiniz. (s-miim)
:eksi: Giriş DM mesajı özelliği, abuseye teşkil edeceği için kaldırıldı.
:unlem~3: Eklenmeyen komutlar, v4.9-ee sürümüyle beraber eklenecek olup, artı olarak yeni komutlar da eklenebilir, beklemede kalın :slight_smile:

Turkoglu- avatarı