05.08.2019 | Güncelleme (v4.0-beta) ve Web Panel (v2.0)

Herkese merhabalar arkadaşlar. Bu bloga uğramayalı çok uzun zaman geçmişti (yaklaşık 8 ay 🙂). Bu süre zarfında güncelleme yapmadım, hatta gerçekten botu bırakmayı bile düşündüm, ama piyasada doğru düzgün bot kalmadığı gördüm ve tekrar dirilmek için çabaladım. Ve sonunda daha evvel s-v4bilgi komutunda bahsettiğim üzere, gayet anlaşılır, yenilikçi bir bot ortaya çıktı. “Peki yaptın da ne yaptın?” dediğinizi duyuyor gibiyim, anlatmaya başlıyorum öyleyse:

1- Sunucudaki oylamalarımız üzerine web panele tekrar düzenlemeler yaptık, bütün ayarları entegre ettik ve artık hata almamanız için özen gösterdik. Ayrıca eski sürümde bulunan duyuru komutunu da web panele entegre ettik (sunucuyu yönettiğiniz sayfanın en altında.)

2- Yeni rol komutu özelliği geldi. Bu özellik sayesinde komutu yazdığınızda, bot size belirlediğiniz rolü veriyor, o rol varsa bot o rolü sizden alıyor. (hem botta hem de dashboardda)

3- Özel komut geldiğinde istenen oto cevaplayıcı özelliği geldi. Komut kullanmadan birşey yazdığınızda, bot otomatik olarak cevap veriyor. (hem botta hem de dashboardda)

4- Kayıt sistemi eklendi. Sunucuya girenler, artık sizin belirlediğiniz kanala kod yazıp giriş yapacak. (hem botta hem de dashboardda)

5- Starboard sistemi eklendi. Artık hatıra kalmasını istediğiniz mesajlar, sizin belirlediğiniz kanala kopyalanarak ölümsüzleştirilecek. (hem botta hem de dashboardda)

6- Müzik sistemine s-döngü eklendi, çalan şarkı bittiğinde biten şarkı kesintisiz olarak tekrar çalacak. (s-tekrar’ın sınırsız hali denebilir.)

7- Üstte bahsettiğimiz üzere bot, sizlerin anlayabileceği şekilde A’dan Z’ye tamamen düzenlendi, “bir şeyi eklemeyi unuttum, ama neyi?” sorularının önüne geçilmeye çalışıldı. Ayrıca komutların bir çoğu önceki sürümdeki gibi çalışıyor, kararlı sürüm çıkana kadar da öyle kalacak, adı üstünde v4-beta 🙂

Son bir kaç not: 7. maddede bahsettiğimiz gibi komutlar, eski sürüme göre çalışıyor ve beta sürümünü test amaçlı olarak ekonomi sistemini eklemedik. Tam ve kararlı sürüm olacak v4 sürümünde, bütün eksikler tamamlanmış olacak, ayarlar da sıfırlanmayacak. Sadece v4-betaya geçtiğimiz için bütün ayarlar sıfırlandı, bilginize. Ve son olarak bot, yine yoğun bir şekilde çalıştığı için 15 kişinin altında olan bütün sunuculardan çıkarıldı. Eğer bot sizin de sunucunuzdan çıkmışsa, buradan tekrar ekleyebilirsiniz. İstekleriniz, tavsiyeleriniz ve botta bulduğunuz en küçük hatayı lütfen s-tavsiye komutu ile bizlere bildirin. İlginiz için teşekkür ederiz 🙂

Turkoglu- avatarı